Csak pár dologról tudtam említést tenni az álmodásról szóló sorozatunkban, amelynek ez az utolsó része. Az álmokról nem lehet pár szóban értekezni, hiszen külön birodalmat alkotnak.
Az is lehet, hogy te csak kevés álmodra emlékszel. Épp ezért érdekesnek találhatod, hogy azokban a tanulmányokban, ahol összehasonlították azokat az embereket, akik több álmot is fel tudnak idézni egy héten belül, valamint azokat, akik egy hónapon belül csak egyet, vagy annyit sem, a következőt találták:
A legnagyobb eltérés a két csoport között az, hogy akik emlékeznek, azok jobban érdeklődnek az álmok iránt, ennélfogva motiváltabbak abban, hogy figyeljenek azokra. Némely okból kifolyólag ezek az emberek eldöntötték azt, hogy álmaikat érdemes megjegyezniük. Néha azért, mert bizonyos álmaik valóra váltak, vagy egyszerűen lenyűgözőnek találták azokat. Elsősorban azért tudjuk, hogy az érdeklődés és a motiváció fontosak az emlékezésben, mert a tanulmányok során a jó emlékezetűek azt állítják, hogy az álmokat fontosnak tartják. Ugyanakkor abból is kiderül ez a tény, hogy a nehezen visszaemlékezőket pozitívan befolyásolja az, amikor álmokról olvasnak vagy azokról tanulnak.
Nos, minden egyes álmoddal, amelyre emlékszel, egy újabb lépést teszel ebbe a különleges dimenzióba, és így egyre több információhoz juthatsz a tudattalanod birodalmából. Ha ezeket az információkat áthozod a tudatos világodba, akkor elkezdhetsz agyalni rajta, hogy vajon mire tudod felhasználni azokat. A problémáidat és céljaidat egy újabb szinten is meg tudod így közelíteni.
Murányi Péter